Udělte produktu počet hvězdiček (5 je nejlepší) |
Kyslíkový koncentrátor Aeroplus M
Novinka a příjemné překvapeni na trhu přenosných kyslikových koncentrátorů.
Původně: 93 460,- |
87 900,- Kč |
Ušetříte: 5 560,- |
78 482,- Kč bez DPH |
Kyslíkové koncentrátory jsou přístroje, které nepotřebují žádnou zásobu kyslíku v podobě lahví, ale umožňují vyvíjení vyšší koncentrace neomezeně, nebo dle Vašeho přání. Stačí koncentrátor připojit do zásuvky a můžete volně dýchat, nebo spojit dýchání s relaxací, odpočinkem, sportem a ještě víc si užít Váš den.
*Přenosný kyslíkový koncentrátor na akumulátor.
*Provoz na 1 baterii více než 4 h.
Malý, lehký, přenosný, výkonný a tichý.
S aeroplus m máte více možností a větší komfort. Jste v pohybu a stále s kyslikem.
Německá kvalita ověřená časem a spokejenými zákazniky.
‐ dlouhá životnost
‐ nejnovější technologie baterií
‐ tichý provoz
‐ USB rozhraní
‐ provoz řízený mikroprocesorem
‐ nastavitelná citlivost
‐ paměť
‐ snadné použití
‐ interní a externí nabíječky
Příslušenství:
‐ externí nabíječka baterií
‐ další dobíjecí baterie
Technické údaje:
‐ MDD klasifikace II a, CE 0197
‐ volitelné napětí (100 ‐230V / 50 ‐60 Hz)
‐ Provozní teplota +5 až +40°C
‐ Teplota skladování -25 až +70°C
‐ DC vstup 19V
‐ Hladina hluku < 40dB (A)
‐ Provoz na baterie > 4 h (úroveň 2)
‐ Doba Dobíjení < 90 minut (standby)
‐ Koncentrace O2 > 90%
‐ Dechová frekvence < 30 tepů za minutu
‐ Alarmy (akustický / vizuální) teplota, výkon, kyslík, senzor, systém
‐ Hmotnost zařízení 3.6kg
‐ Hmotnost baterie 0.7kg
‐ Rozměry (HxLxW) 248 x 230 x 155 mm
‐ záruka od výrobce ‐ 2 roky na koncentrátor / 1 rok na baterii
Čistý kyslík - Elixír života:
-
Kyslík pomáhá při bolestech hlavy.
-
Kyslík pomáhá při únavě.
-
Kyslík posiluje imunitu.
-
Kyslík zlepšuje dýchání u pacientů trpících astmatem či alergiemi.
-
Kyslík zdokonaluje psychologický stav osob trpících depresemi.
-
Kyslík zvyšuje fyzickou kondici až o 25 %.
Aby zůstaly buňky zdravé a v dobré kondici, potřebují dostatečnou zásobu kyslíku. Nedostatek kyslíku způsobuje narušení látkové přeměny a obnovování buněk. Smog, zvýšená koncentrace ozónu, špatně větrané místnosti a nedostatek pohybu může způsobit nedostatečný příjem kyslíku. To může vést, mimo jiné, k těmto symptomům:
-
nesoustředěnost,
-
bolesti hlavy,
-
fyzické vyčerpání,
-
únava,
-
nespavost,
-
deprese,
-
oslabení imunity.
Přísun lékařského kyslíku může zmenšit následky těchto potíží.
Také je možné pozitivně ovlivnit chronickou bronchitidu, potíže spojované s pokročilým věkem, zrakové a sluchové potíže.
dodá tělu v zátěžových situacích kyslík a tak pomůže zajistit návrat k běžnému rytmu.
Kyslík pomáhá snadnější regeneraci po námaze.Kyslíku - zdroj energie pro aktivní životní styl.
Snižuje pokles výkonu a obnovuje energii.
Kyslíku je vhodné používat při sportu, pro zvýšení koncentrace, proti únavě za volantem i v práci či proti stresu a bolestem hlavy.
Jak si dopřát dostatek kyslíku
Máme kyslíku dost? Je jeho obsah ve vzduchu stálý, tzn.21%? Pokles koncentrace kyslíku jen o 0,5-0,7% v kombinaci se zvýšenou teplotou a tréninkovým napětím vedou u cvičenců k težšímu dýchání, zbytečným bolestem hlavy a křečím, které znehodnocují přínos tréninku. Dvoulitrové a osmilitrové nádobky s 99,5% kyslíkem, ze kterých se čistý plyn pohodlně inhaluje pomocí přiléhavé masky, se dají doporučit sportovcům ve fitcentrech, v posilovnách, vrcholovým sportovcům v předsoutěžní přípravě nebo naopak pro regeneraci po soutěži a při všech aerobních aktivitách, směřujících buď ke spalování tuku anebo k tréninku vytrvalosti.
Jaký je fyziologický princip působení?
Kyslík se po vdechnutí do plicních komor váže v plicních kapilárách na krevní barvivo hemoglobin, které obsahují červené krvinky – erytrocyty. Výměna plynů tj.kyslíku a oxidu uhličitého záleží na pasivní difuzi plynu z vyššího tlaku do nižšího. Tlak kyslíku v plicních komorách je 13,3 kPa (100 mmHg), v plicních kapilárách je tlak kyslíku okolo 5,8 kPa (40 mmHg). Spádově tedy kyslík proudí z alveol do plicních kapilár a váže se na hemoglobin. Bariéra, přes kterou plyn defunduje je u zdravých osob velmi tenká, meří přibližně 0,5 µm. Difúze plynů přes alveolokapilární povrch záleží na tlouštce této bariéry. Přenos kyslíku je obvykle úplný v průběhu oběhu kapilárním řečištěm. Erytrocyty proudí plicními kapilárami přibližně 0,75 s a v tomto časovém úseku se za normálních okolností uskuteční přenos kyslíku (proces difúze). Kyslík je životně důležitý pro metabolismus, nejcitlivější k nedostatku je centrální nervový systém.
Jaká je saturace kyslíku v hemoglobinu?
100 ml lidské krve váže 0,88 mmol, což je 30x víc než je rozpustnost kyslíku ve vodě. Saturace hemoglobínu kyslíkem v arteriální krvi je až 96%, saturace hemoglobínu kyslíkem v žilní krvi je 70%. Saturaci hemoglobínu kyslíkem je možné měřit např. Pulzním oxymetrem.
Kyslík a kulturistika
Pro sportovce je dostatek kyslíku rozhodující. Při výkonu, tréninku anebo závodech, nároky na kyslík výrazně rostou. Do krve se při práci svalů uvolňuje oxid uhličitý, který vytlačuje kyslík a okysličuje krev. Svaly zpočátku pracují bez kyslíku (anaerobně), ale hned jakmile se překročí „anaerobní práh“, uvolňování energie už závisí na parciálním tlaku kyslíku v krvi, která ho rozvádí po celém těle.
Plynný kyslík potřebují nejen svaly k vyššímu silovému výkonu a vytrvalosti, ale i mozek k duševní koncentraci. Díky kyslíku se začínají spalovat tukové zásoby, které obsahují dvakrát tolik energie, jako jaterní a svalový glykogen a svalové bílkoviny. Sportovec nasycený čistým kyslíkem to pocítí jako blahodárný „druhý dech“. Únava hned mizí (i únavová kyselina mléčná – laktát – se odbourává díky kyslíku), rytmus dýchání se zklidňuje, obnovuje se duševní koncentrace a počáteční stres z nástupu námahy mizí. A kulturista úspěšně spaluje podkožní tuk v posilovně a kombinací s vytrvalostním typem tréninku dosahuje výjimečnou „vyrýsovanost“ svalů. A o tom v kulturistice jde anebo ne?
Při studiu
Plynný kyslík je potřebný nejen k vyššímu výkonu svalů a vytrvalosti celého organismu, ale potřebuje ho také mozek k bezchybné činnosti a duševní koncentraci. Při dostatečném nasycení čistým kyslíkem najednou pocítíme „druhý dech“ podobně jako sportovci. Únava a stres, které jsou důsledkem námahy, náhle ustoupí, dýchání se zklidní a soustředěnost se rychle obnoví.
V kanceláři
Jistě jste se již ocitly ve vydýchané kanceláři anebo nevětrané konferenční místnosti. I nepatrný pokles koncentrace kyslíku v důsledku vydýchání jen o 0,5% - 0,7% v kombinaci se zvýšenou teplotou a duševním napětím totiž nejednou vedou k pocitům těžkosti, zvýšené únavě, mikrospánku, zbytečným bolestem hlavy a křečím. Řeknete si – žádný problém, od toho jsou přece přestávky, aby se větralo. Je vůbec možné získat dostatek potřebného kyslíku vyvětráním v průmyslovém městě, zatíženým dopravou a smogem? Studie potvrzují prokazatelné zvýšení rizika respiračních chorob u profesí, které tráví většinu pracovního času v prašných ulicích.
Proti stresu a bolestem hlavy
Při nadměrné námaze, duševní či fyzické, občasných bolestech hlavy a při pobytu v nevětrané místnosti, se v těle hromadí rozpuštěný,“odpadový“ oxid uhličitý. Nároky na kyslík tehdy výrazně stoupají. Při dostatečném nasycení čistým kyslíkem najednou pocítíme blahodárný „druhý dech“, podobně jako sportovci. Únava a stres, které jsou důsledkem námahy, náhle ustoupí, dýchání se zklidní a soustředěnost se rychle obnovuje.
Hubnutí
Díky kyslíku dosáhneme i na obávané tukové zásoby, kterých se lehce zbavíme a získáme při tom dokonce dvakrát více energie než z běžného energetického zdroje, t.j. z krevního cukru - glukózy. A vy, kteří sportujete, s kyslíkem efektivněji spálíte nechtěný podkožní tuk. Kombinací s vytrvalostním typem tréninku snadněji upravíte svoji tělesnou hmotnost směrem dolů.